Ozonowanie pomieszczeń

Ozonowanie

Ozonowanie (dezynfekcja) ma na celu poprawę jakości powietrza i odświeżenie pomieszczeń, likwiduje przykry zapach, ponadto zwalcza:

 • Bakterie

 • Grzyby

 • Alergeny

 • Roztocza

Ozonowanie pomieszczeń i mieszkań

Ozonowanie, tlen, Warszawa, Gdańsk, dezynfekcja

OZONOWANIE

Czym jest ozonowanie?

Ozon – inaczej aktywny tlen - to alotropowa odmiana tlenu, zbudowana z trójatomowych cząsteczek. Jest niebieskim gazem, niepalnym, dość nietrwałym i łatwo rozpuszczalnym w wodzie. Posiada silne właściwości toksyczne i aseptyczne. Stosowany w sanityzacji powietrza i dezynfekcji wody. W atmosferze działa jak filtr pochłaniający część promieniowania nadfioletowego emitowanego przez słońce. Obecnie ozon używany jest do dezynfekcji obiektów użyteczności publicznej, hal przemysłowych czy elementów zanieczyszczonych, wydzielających przykry zapach. Doskonale sprawdza się jako naturalny środek dezynfekujący, nie pozostawiający żadnych śladów. Używany jest także w stomatologii.

Ozonowanie pomieszczeń i mieszkań

Ozonator

Ozonowanie to bardzo skuteczna, naturalna metoda dezynfekcji, nie wymagająca używania środków chemicznych. Elementem biobójczym jest czysty ozon. Właściwości bakteriobójcze posiada nawet w niewielkim stężeniu, 13 µg/dm3. Ozon jest bardzo silnym utleniaczem. Występuje naturalnie w atmosferze, powstaje podczas wyładowań atmosferycznych w czasie burz. Ozonowanie pozostawia w powietrzu świeży, lekki zapach, a dobre samopoczucie, które bywa odczuwalne po burzy, jest efektem wdychania powstałego w tym czasie ozonu.

Ozon, wytwarzany przez generatory ozonu, wchodzi w reakcję z pleśnią, grzybami, zarodnikami grzybów, wirusami, bakteriami, alergenami, roztoczami i innymi drobnoustrojami, całkowicie je niszcząc. W trakcie ozonowania ozon rozkłada się, uwalniając cząsteczkę tlenu, która łącząc się ze związkami chemicznymi, neutralizuje je.

Dlaczego warto stosować ozonowanie?

Ozon oczyszcza środowisko z wszystkich drobnoustrojów, grzybów, roztoczy, alergenów w naturalny sposób. Zastosowanie ozonowania daje gwarancję, ze otoczenie zostało zdezynfekowane w bezpieczny sposób, a w powietrzu nie pozostały szkodliwe resztki po chemicznej dezynfekcji czy deakaryzacji.

Ozonowanie, bakteria, wirus, Warszawa

Naukowo udowodniono, że bakteriobójcze działanie ozonu jest aż 50 razy skuteczniejsze i 300 razy szybsze niż chloru. Już niewielkie stężenie tego gazu w krótkim czasie, w bezpieczny i ekologiczny sposób, unieszkodliwia wszystkie niebezpieczne związki, zarówno organiczne, jak i nieorganiczne. Ozonowanie pozostawia w otoczeniu specyficzny zapach, wyczuwalny już w niewielkim stężeniu 0,02 – 0,05 ppm. W stężeniu powyżej 0,08 ppm, wdychany przez ponad 8 godzin, może być niebezpieczny dla zdrowia, dlatego zaleca się, aby ozonowanie przeprowadzały wyspecjalizowane (przeszkolone) ekipy DDD.

Zastosowanie ozonu w odkażaniu

Firma INSEKTPOL używa nowoczesnych urządzeń wykorzystujących technologię wyładowań koronowych. Pomagają one w skutecznym usuwaniu uciążliwych zapachów, odświeżaniu pomieszczeń oraz dezynfekcji i odgrzybianiu metodą ozonowania.

Poprawa jakości powietrza, eliminacja brzydkich zapachów, odkażanie

 • Poprawa jakości powietrza i sterylizacja pomieszczeń mieszkalnych

 • Eliminacja odorów z kabin samochodowych – całkowicie usuwa przykre zapachy, a nie tylko je maskuje

 • Poprawa jakości powietrza w budynkach użyteczności publicznej

 • Poprawa jakości powietrza i usuwanie uciążliwych zapachów w komorach chłodniczych, mroźniach, zakładach przetwórstwa mięsnego, browarach

 • Eliminacja z pomieszczeń zapachu po zmarłej osobie, po procesach rozkładu

 • Usuwanie zapachu spalenizny po pożarach

 • W hotelarstwie i gastronomii – usuwanie zapachów papierosów, oleju po smażeniu, spalenizny

 • Ozonowanie mieszkań i pomieszczeń

Dezynfekcja i zapobieganie skażeniom

 • Odkażanie pomieszczeń i sprzętów w miejscach zatrzymań (areszty, więzienia)

 • Odkażanie i usuwanie zapachów w ambulansach do przewozu chorych

 • Zapobieganie skażeniom żywności, dezynfekcja samochodów do przewozu mięsa

 • Dezynfekcja pomieszczeń placówkach ochrony zdrowia – szpitale, sale chorych, sale operacyjne, przychodnie, gabinety zabiegowe, korytarze – unieszkodliwianie zagrożeń biologicznych

Usuwanie grzybów, pleśni i roztoczy – deakaryzacja

 • Usuwanie z pomieszczeń alergenów – roztoczy kurzu domowego – kurzolubków

 • Powierzchniowe niszczenie pleśni i usuwanie zapachu stęchlizny po powodzi

 • Odgrzybianie starych, zaniedbanych mieszkań – usuwanie obecnych w ścianach pleśni (powierzchniowo – Stachybotrys chartarum, Aspergillus versicolor)

 • Usuwanie zapachu stęchlizny w domkach kempingowych w ośrodkach wypoczynkowych

 • Odkażanie i odgrzybianie klimatyzacji samochodowych

Ozon jest gazem

Stężenie ozonu mierzone jest w jednostkach ppm ( jedna cząstka na milion)

1% = 10 000,00 ppm

1 ppm = 2,14 mg O3/dm3

Okres połowicznego rozpadu ozonu wynosi około 20 – 30 minut Cząsteczka ozonu jest prawie dwukrotnie cięższa od powietrza.

Dopuszczalne stężenie ozonu to 0,05 - 0,1 ppm (8 godzin), 0,3 ppm (15 minut)

Ozon jest trujący

W zbyt dużym stężeniu ozon jest trujący. W przypadku zatrucia należy wyjść na świeże powietrze. Pierwsze objawy zatrucia to ból głowy, kaszel, podrażnienie oczu.

Jesteśmy liderami w ozonowaniu dużych obiektów!

 

Artykuły

11.10.2018

Świerzbowce drążące - czym są i jakie zagrożenie stanowią

Świerzbowce drążące są pasożytami zewnętrznymi ptaków i ssaków. Występują przede wszystkim na skórze głowy. Zasięg występowania większości świerzbowców jest podobny do zasięgu ich żywicieli.

02.08.2018

Pluskwy domowe - czym są, skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pluskwy domowe są pasożytami żywiącymi się ludzką krwią. Ze względu na swoją dietę są one owadami wyjątkowo uciążliwymi dla człowieka. Profesjonalne metody zwalczania pluskiew polegają głównie na oprysku przeprowadzanym za pomocą substancji chemicznych.

02.08.2018

Dzier włochaty - szkodnik z rodziny biegaczowatych

Czasami zwłaszcza jesienią zauważamy, że mamy czarne chrząszcze w domu lub czarne chrząszcze w mieszkaniu. W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się co to za czarny chrząszcz w domu naszym? Co to za czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym? Kim jest ten czarny robak w domu? Co to za czarny robak w mieszkaniu? Gatunków chrząszczy jest wiele bardzo jednak możliwym jest, ze ten czarny chrząszcz w domu naszym lub czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym to dzier włochaty.

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?