Dezynsekcja ULV

Dezynsekcja ULV

 

Zamgławianie ULV to skuteczna i sprawdzona metoda na zwalczanie insektów. Jest alternatywą dla gazowania (najczęściej wykorzystywana procedura) oraz opryskiwania, które jednak działa tylko na wybrane fragmenty powierzchni. Dezynsekcja ULV ma wiele zalet, jednak wiąże się z dosyć wysokimi kosztami, w porównaniu do innych metod. Jej przeprowadzaniem zajmują się wyspecjalizowane ekipy.

 

Na czym polega dezynsekcja ULV?

 

Istnieją owady, które czynią dla środowiska i ludzi wiele dobrego, inne niestety są groźnymi szkodnikami, których działaności trudno jest zapobiec, nie wspominając już o ich wytępianiu. Czasami „domowe” metody na odstraszenie i usunięcie insektów z otoczenia nie działają lub działają tylko przez krótki czas. Dlatego właście funkcjonują firmy oferujące usługi dezynsekcyjne.

 

Do efektywnych metod pozbywania się owadów (i nie tylko) należy właśnie zamgławianie. Na czym to polega? ULV to generator zimnej mgły. Pozwala uzyskać efekt dużo lepszy od opryskiwania, gdyż mikroskopijne kropelki preparatu, składającego się na mgłę, docierają do wszystkich zakamarków pomieszczenia. W porównaniu z opryskiem sposób ten jest więc dużo bardziej skuteczny, gdyż oprysk działa jedynie miejscowo.

Kiedy stosowane są zamgławiacze ULV?

 

Urządzenie stosuje się w celu dezynfekcji i dezynsekcji. Przykładowymi miejscami są uprawy pieczarek, szklarnie, miejsca hodowli zwierząt i przechowywania paszy, w magazynach. Dzięki nim można rozpylać środki zwalczające grzyby, pleśnie i insekty, z którymi wiążą się różnego typu zagrożenia.

 

Zamgławianie jako metoda zwalczania owadów

 

Walka z insektami, czyli dezynsekcja, jest najbardziej popularnym celem zamgławiania ULV. Urządzenie rozpyla mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym. Po odparowaniu wody zostają one na powierzchniach pomieszczenia i pękają w momencie, kiedy zetknie się z nią owad. Substancja biobójcza przykleja się do insekta i dostają się do jego układu pokarmowego - owad niechcący je zjada. Następstwem jest jego śmier

, która następuje w ciągu najbliższych kilku godzin. Czas działania mikrokapsułek zależy od różnych czynników fizycznych (temperatura, wilgotność powietrza) - zazwyczaj wynosi ona do 4 tygodni, po czym kapsułki ulegają biodegradacji.

 

Artykuły

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?

07.05.2018

Skuteczne metody zwalczania roztoczy - Allergoff Pro

Miejscami w których ilość alergenów roztoczy jest szczególnie wysoka są przedszkola. Istnieje wiele przyczyn dla których tak się dzieje. Wewnątrz pomieszczeń odchody roztoczy i inne alergeny znajdują się głównie w kurzu w związku z czym podejmowane są działania mające na celu zmniejszenie jego ilości.

26.03.2018

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz, zagrożenia ziwązane z ich bytowaniem, jakie straty powodują gryzonie oraz jak sie pozbyć i zabezpieczyć gospodarstwa rolne i wytwórnie pasz przed gryzoniami.

26.02.2018

Szkodniki w sklepie - jak się pozbyć? Karaluchy, muchy, mrówki i myszy w sklepie.

Sklepy spożywcze są idealnymi miejscami dla różnych gatunków szkodników takich  jak myszy, mrówki, muchy czy też karaluchy. Jest tak z kilku powodów bardzo ważnych powodów.