Dezynsekcja ULV

Dezynsekcja ULV

 

Zamgławianie ULV to skuteczna i sprawdzona metoda na zwalczanie insektów. Jest alternatywą dla gazowania (najczęściej wykorzystywana procedura) oraz opryskiwania, które jednak działa tylko na wybrane fragmenty powierzchni. Dezynsekcja ULV ma wiele zalet, jednak wiąże się z dosyć wysokimi kosztami, w porównaniu do innych metod. Jej przeprowadzaniem zajmują się wyspecjalizowane ekipy.

 

Na czym polega dezynsekcja ULV?

 

Istnieją owady, które czynią dla środowiska i ludzi wiele dobrego, inne niestety są groźnymi szkodnikami, których działaności trudno jest zapobiec, nie wspominając już o ich wytępianiu. Czasami „domowe” metody na odstraszenie i usunięcie insektów z otoczenia nie działają lub działają tylko przez krótki czas. Dlatego właście funkcjonują firmy oferujące usługi dezynsekcyjne.

 

Do efektywnych metod pozbywania się owadów (i nie tylko) należy właśnie zamgławianie. Na czym to polega? ULV to generator zimnej mgły. Pozwala uzyskać efekt dużo lepszy od opryskiwania, gdyż mikroskopijne kropelki preparatu, składającego się na mgłę, docierają do wszystkich zakamarków pomieszczenia. W porównaniu z opryskiem sposób ten jest więc dużo bardziej skuteczny, gdyż oprysk działa jedynie miejscowo.

Kiedy stosowane są zamgławiacze ULV?

 

Urządzenie stosuje się w celu dezynfekcji i dezynsekcji. Przykładowymi miejscami są uprawy pieczarek, szklarnie, miejsca hodowli zwierząt i przechowywania paszy, w magazynach. Dzięki nim można rozpylać środki zwalczające grzyby, pleśnie i insekty, z którymi wiążą się różnego typu zagrożenia.

 

Zamgławianie jako metoda zwalczania owadów

 

Walka z insektami, czyli dezynsekcja, jest najbardziej popularnym celem zamgławiania ULV. Urządzenie rozpyla mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym. Po odparowaniu wody zostają one na powierzchniach pomieszczenia i pękają w momencie, kiedy zetknie się z nią owad. Substancja biobójcza przykleja się do insekta i dostają się do jego układu pokarmowego - owad niechcący je zjada. Następstwem jest jego śmier

, która następuje w ciągu najbliższych kilku godzin. Czas działania mikrokapsułek zależy od różnych czynników fizycznych (temperatura, wilgotność powietrza) - zazwyczaj wynosi ona do 4 tygodni, po czym kapsułki ulegają biodegradacji.

 

Artykuły

11.10.2018

Świerzbowce drążące - czym są i jakie zagrożenie stanowią

Świerzbowce drążące są pasożytami zewnętrznymi ptaków i ssaków. Występują przede wszystkim na skórze głowy. Zasięg występowania większości świerzbowców jest podobny do zasięgu ich żywicieli.

02.08.2018

Pluskwy domowe - czym są, skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pluskwy domowe są pasożytami żywiącymi się ludzką krwią. Ze względu na swoją dietę są one owadami wyjątkowo uciążliwymi dla człowieka. Profesjonalne metody zwalczania pluskiew polegają głównie na oprysku przeprowadzanym za pomocą substancji chemicznych.

02.08.2018

Dzier włochaty - szkodnik z rodziny biegaczowatych

Czasami zwłaszcza jesienią zauważamy, że mamy czarne chrząszcze w domu lub czarne chrząszcze w mieszkaniu. W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się co to za czarny chrząszcz w domu naszym? Co to za czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym? Kim jest ten czarny robak w domu? Co to za czarny robak w mieszkaniu? Gatunków chrząszczy jest wiele bardzo jednak możliwym jest, ze ten czarny chrząszcz w domu naszym lub czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym to dzier włochaty.

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?