Dezynsekcja ULV

Dezynsekcja ULV

 

Zamgławianie ULV to skuteczna i sprawdzona metoda na zwalczanie insektów. Jest alternatywą dla gazowania (najczęściej wykorzystywana procedura) oraz opryskiwania, które jednak działa tylko na wybrane fragmenty powierzchni. Dezynsekcja ULV ma wiele zalet, jednak wiąże się z dosyć wysokimi kosztami, w porównaniu do innych metod. Jej przeprowadzaniem zajmują się wyspecjalizowane ekipy.

 

Na czym polega dezynsekcja ULV?

 

Istnieją owady, które czynią dla środowiska i ludzi wiele dobrego, inne niestety są groźnymi szkodnikami, których działaności trudno jest zapobiec, nie wspominając już o ich wytępianiu. Czasami „domowe” metody na odstraszenie i usunięcie insektów z otoczenia nie działają lub działają tylko przez krótki czas. Dlatego właście funkcjonują firmy oferujące usługi dezynsekcyjne.

 

Do efektywnych metod pozbywania się owadów (i nie tylko) należy właśnie zamgławianie. Na czym to polega? ULV to generator zimnej mgły. Pozwala uzyskać efekt dużo lepszy od opryskiwania, gdyż mikroskopijne kropelki preparatu, składającego się na mgłę, docierają do wszystkich zakamarków pomieszczenia. W porównaniu z opryskiem sposób ten jest więc dużo bardziej skuteczny, gdyż oprysk działa jedynie miejscowo.

Kiedy stosowane są zamgławiacze ULV?

 

Urządzenie stosuje się w celu dezynfekcji i dezynsekcji. Przykładowymi miejscami są uprawy pieczarek, szklarnie, miejsca hodowli zwierząt i przechowywania paszy, w magazynach. Dzięki nim można rozpylać środki zwalczające grzyby, pleśnie i insekty, z którymi wiążą się różnego typu zagrożenia.

 

Zamgławianie jako metoda zwalczania owadów

 

Walka z insektami, czyli dezynsekcja, jest najbardziej popularnym celem zamgławiania ULV. Urządzenie rozpyla mikrokapsułki ze środkiem owadobójczym. Po odparowaniu wody zostają one na powierzchniach pomieszczenia i pękają w momencie, kiedy zetknie się z nią owad. Substancja biobójcza przykleja się do insekta i dostają się do jego układu pokarmowego - owad niechcący je zjada. Następstwem jest jego śmier

, która następuje w ciągu najbliższych kilku godzin. Czas działania mikrokapsułek zależy od różnych czynników fizycznych (temperatura, wilgotność powietrza) - zazwyczaj wynosi ona do 4 tygodni, po czym kapsułki ulegają biodegradacji.

 

Artykuły

11.01.2018

Zwalczanie szerszeni - Jak się pozbyć szerszeni?

Gniazdo szerszeni w domu? - Usuwanie i zwalczanie gniazd szerszeni, czyli jak się pozbyć szerszeni. Czym są szerszenie i jak odstraszyć szerszenie, czym różni się szerszeń a osa. Szerszeń Europejski - występowanie, wygląd, rozwój, zagrożenia oraz sposoby na szerszenie. Firma Insektpol.

27.07.2017

Gazowanie domu

Szkodniki drewna to częsty problem w domach. O ich pojawieniu się mogą świadczyć otwory w drewnie lub wydobywające się z drewnianych belek dźwięki przypominające kołatanie. Co zrobić jeśli spotkamy się z tego typu problemem? Co zrobić jeśli mamy szkodniki drewna ? jak wytępić szkodniki drewna, jak się pozbyć szkodników drewna, jak wyplenić szkodniki drewna? Jak zwalczać szkodniki drewna? Istnieje wiele metod zwalczania szkodników drewna w domach. Jedną z nich jest gazowanie domu.

22.06.2017

Omacnica Spichrzanka

Omacnica Spichrzanka to jeden z popularniejszych moli spożywczych z rodziny omacnicowatych. Owady te liczą około dziesieciu tysięcy ze swojego gatunku, lecz w polsce występuje ich tylko 90. W dalszej części artykułu będzie można się dowiedziec gdzie wysętuję, jak wygląda, jakie szkody może powodować oraz jak zwalczać omacnice spichrzanke.

07.06.2017

Monitoring owadów i gryzoni

Monitoring owadów i gryzoni to część programu zwalczania szkodników, który zostaje opracowany i wdrożony przez firmę zwalczającą szkodniki.