Maty dezynfekcyjne

maty dezynfekcyjne producent

 

Maty dezynfekcyjne

 

Lider w produkcji mat dezynfekcyjnych

Liderem w produkcji mat dezynfekcyjnych jest firma INSEKTPOL. Produkowane maty wykonane są z najwyższej jakości pianki poliuretanowej i obszyte są specjalnym materiałem bardzo odpornym na różnego rodzaju zniszczenia. Całość wykończona jest gumowym tworzywem.
Technologia wykonania mat przez firmę INSEKTPOL zapewnia wysoką chłonność jak i trwałość produktu.
W asortymencie można zapoznać się z matami wjazdowymi, które posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed zniszczeniem w formie siatki z tworzywa ABS.

Dlaczego stosować maty?
Maty odkażające zwane dezynfekcyjnymi przeznaczone są przede wszystkim do użytku takich jednostek jak fermy, firmy farmaceutyczne jak i firm przetwórstwa mięsnego czy też warzywnego.

 

Maty dezynfekcyjne - informacje

Maty dezynfekcyjne to skuteczny sposób na powstrzymanie przenoszenia się do stref produkcyjnych niebezpiecznych wirusów i bakterii. Wśród chorób, w powstrzymywaniu których są one szczególnie skuteczne należy wyróżnić Afrykański Pomór Świń oraz ptasią grypę. Maty dezynfekcyjne nasączane są środkami dezynfekcyjnymi.

Gdzie stosowane są maty dezynfekcyjne?

Istnieje wiele miejsc w których stosowane są maty dezynfekcyjne. Pierwszą grupą miejsc, które warto wyróżnić są miejsca w których produkowana, przetwarzana lub magazynowana jest żywność. Maty nie dopuszczają bakterii i wirusów do wszelkich obiektów w których hodowane są zwierzęta hodowlane (kurniki, obory, chlewnie) a także miejsc w których są one zabijane, dzielone na mięso, leczone lub odbywają się ich pokazy i handel nimi. W sytuacjach, gdy ryzyko przeniesienia danego wirusa na pewnym obszarze jest szczególnie duże maty dezynfekcyjne rozkładane są na drogach wokół terenu na którym wirus występuje. Kolejną grupą miejsc korzystających z mat dezynfekcyjnych są miejsca powiązane z ochroną zdrowia ludzkiego takie jak kliniki, przychodnie , szpitale i firmy farmaceutyczne. To tylko niektóre spośród miejsc w których używa się mat dezynfekcyjnych. W zależności od ryzyka wystąpienia epidemii danego wirusa lub bakterii na danym terytorium mogą być one potrzebne w niemal każdej firmie.

Przepisy prawne dotyczące mat dezynsekcyjnych

Przydatność mat dezynfekcyjnych w walce z różnymi gatunkami wirusów i bakterii dostrzegły polskie władze, które nakazały ich posiadanie każdemu gospodarstwu rolnemu. Liczba mat musi być wystarczająca dla zabezpieczenia wjazdów i wejść do gospodarstwa w sytuacji wystąpienia na terenie na którym znajduje się gospodarstwo zachorowań na choroby zakaźne wśród zwierząt.

Jak już wspominaliśmy dwiema chorobami w których powstrzymywaniu szczególnie często stosowane są maty dezynfekcyjne są ptasia grypa i Afrykański Pomór Świń. Ptasia grypa jest wśród ptaków chorobą bardzo powszechną. W ostatnich latach często pojawia się ona również wśród ludzi. W latach 2003- 2009 zabiła dwieście sześćdziesiąt dwie osoby na całym świecie. W tym czasie choroba ta pojawiła się także w Polsce . W 2016 roku choroba ta powróciła do naszego kraju. Zarówno podczas obecnej jak i powszedniej epidemii ptasiej grypy maty dezynfekcyjne były masowo stosowane w celu powstrzymania rozpowszechniania się tej wyjątkowo groźnej i niebezpiecznej za równo dla życia ludzi jak i dla ptaków choroby wirusowej.

Masowo używa się mat dezynfekcyjnych również w walce z epidemią wspominanego wcześniej Afrykańskiego Pomoru Świń. Choroba ta powoduje 100 % śmiertelność wśród dzików i świń. W roku 2014 epidemie tej choroby wykryto na terenie Podlasia. Na szczęście udało się ją powstrzymać do czego bardzo silnie przyczyniły się maty dezynfekcyjne.


Zastosowanie mat dezynfekcyjnych zapewnia odpowiednia ochronę produktów przed szkodnikami. Ich działanie wiąże się zarówno z niszczeniem obecnych bakterii jak i tez zabezpiecza przed ich roznoszeniem na inne produkty. Firma INSEKTPOL jest liderem w produkcji tego typu mat jak i też jedną z niewielu firm, które posiadają w swojej ofercie tak zwane maty wilgotne, czyli niewymagające uzupełniania ich środkami odkażającymi.  

Gdzie powinno się stosować maty dezynfekcyjne?


Maty przeznaczone do odkażania powinny być używane w takich miejscach jak:

Maty dezynfekcyjne to doskonałe zabezpieczenie miejsc w których mogą pojawić się niebezpieczne bakterie, które mogą wywoływać różnego rodzaju choroby zakaźne.

Rozróżniamy następujące rodzaje mat dezynfekcyjnych:


Najważniejszą cechą mat dezynfekcyjnych nie jest ich estetyka, ale przede wszystkim wytrzymałość na działania czynników zewnętrznych. Produkowane przez firmę INSKTPOL maty wykonane są z najwyższej jakości materiałów dzięki czemu są one doskonale chronione przed różnym działaniem warunków atmosferycznych jak i też podczas użytkowania. Formowane maty mają odpowiedni wypełnienie jak i też firma zapewnia odpowiednie środki do ich konserwacji, która doskonale wydłuża żywotność produktu.


W celu odpowiedniej konserwacji mat dezynfekcyjnych zaleca się DEZYNFEKTOL B -> KUP
Dezynfektol B jako koncentrat powinien być rozcieńczony w proporcji 200 ml na 10l wody.


Dodatkowym zabezpieczeniem w okresie zimy jest zestaw koncentratu DEZYNFEKTOL B + Nośnik MEGAFOG -> KUP
Megafog zapewnia odpowiednie zabezpieczenie maty w warunkach zimowych - zabezpieczenie cieczy przed krzepnięciem nawet w temperaturze - 20 0 c.


W razie wątpliwości prosimy o kontakt z naszymi specjalistami.

 

Artykuły

11.10.2018

Świerzbowce drążące - czym są i jakie zagrożenie stanowią

Świerzbowce drążące są pasożytami zewnętrznymi ptaków i ssaków. Występują przede wszystkim na skórze głowy. Zasięg występowania większości świerzbowców jest podobny do zasięgu ich żywicieli.

02.08.2018

Pluskwy domowe - czym są, skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pluskwy domowe są pasożytami żywiącymi się ludzką krwią. Ze względu na swoją dietę są one owadami wyjątkowo uciążliwymi dla człowieka. Profesjonalne metody zwalczania pluskiew polegają głównie na oprysku przeprowadzanym za pomocą substancji chemicznych.

02.08.2018

Dzier włochaty - szkodnik z rodziny biegaczowatych

Czasami zwłaszcza jesienią zauważamy, że mamy czarne chrząszcze w domu lub czarne chrząszcze w mieszkaniu. W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się co to za czarny chrząszcz w domu naszym? Co to za czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym? Kim jest ten czarny robak w domu? Co to za czarny robak w mieszkaniu? Gatunków chrząszczy jest wiele bardzo jednak możliwym jest, ze ten czarny chrząszcz w domu naszym lub czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym to dzier włochaty.

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?