Walka z wilgocią - osuszanie

 

Jednym z żywiołów ziemi jest woda. Jest ona niezbędna w życiu, bo przecież nikt nie wyobraża sobie jakby ono wyglądało gdyby jej zabrakło. Wodę spotykamy wszędzie – zarówno w czystej postaci jak i też w wielu pokarmach, owocach. Niestety też są sytuacje w których występuje ona w nadmiernej ilości i powoduje wiele niebezpiecznych skutków jak na przykład w budownictwie gdzie jej nadmiar wpływa zarówno na zdrowie użytkowników pomieszczeń, na konstrukcję budowli jak i tez na kieszeń zarządcy podczas okresu ogrzewania.

 

GŁÓWNY WRÓG MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH? WILGOĆ
Woda mimo tego, że jest nam niezbędna do życia to swoją obecnością potrafi wywołać wiele szkód, a przede wszystkim w budownictwie. Jej nadmiar powoduje niszczenie materiałów budowlanych, konstrukcji budynku jak i też doprowadza do uszkodzenia bilansu energetycznego budynku.
Najbardziej jej negatywny wpływ widać przy materiach porowatych jak na przykład cegła. Pory powodują odpowiednią izolację cieplną, jednak w momencie gdy zostaną one wypełnione wodą zmniejsza się izolacja i cegła traci swoje właściwości. Badania wykazały, że wilgoć na poziomie 4% już zmniejsza ochronę cieplną aż o połowę.

 

Negatywne skutki działania wody na budynki jak i konstrukcje budowlane.

Skutki fizyczne – termiczne, higroskopijne oraz statyczne:

 

Skutki chemiczne – zanieczyszczenia, skażenia, zniszczenia z reakcją z solą:

 

Skutki biologiczne:

 

METODY OSUSZANIA POMIESZCZEŃ I CAŁYCH BUDYNKÓW
Istnieje kilka bezinwazyjnych metod osuszania pomieszczeń i w swoim zakresie usług oferuje je firma INSEKTPOL. Jako lider na rynku w dziedzinę różnego rodzaju dezynfekcji i zapobiegania chorobom oferujemy osuszanie ścian przy pomocy specjalnego sprzętu, jakim są wysokiej klasy osuszacze kondensacyjne. Ich praca polega na ściąganiu wilgoci do specjalnego pojemnika, co zapobiega jej powrotowi po wysuszeniu. Jest to metoda bardzo skuteczna utrzymująca bardzo długi efekt w osuszanych budynkach.

Kolejną wykorzystywaną przez nas technika osuszania pomieszczeń jest zastosowanie osuszaczy mikrofalowych. Jest to metoda, która nie tylko osusza ściany, ale również w dużej mierze likwiduje pleśń i grzyby powstałe w wyniku wilgoci. Jest ona najczęściej wykorzystywana podczas osuszania piwnic czy też budynków zabytkowych, czyli przede wszystkim bardzo zawilgoconych pomieszczeniach.
 
Działanie osuszacza mikrofalowego polega na tworzeniu specjalnego pola elektromagnetycznego, w którym wywoływany jest ruch cząsteczek wody. W skutek takiego ruchu powstaje zjawisko tarcia podnoszące temperaturę osuszanej ściany czy też muru. Podczas działania urządzenia mikrofale jednocześnie skutecznie niszczą bakterie, grzyby i pleśń jak i inne życie biologiczne powstałe w wyniku zbyt dużej wilgoci.

Artykuły

26.02.2018

Szkodniki w sklepie - jak się pozbyć? Karaluchy, muchy, mrówki i myszy w sklepie.

Sklepy spożywcze są idealnymi miejscami dla różnych gatunków szkodników takich  jak myszy, mrówki, muchy czy też karaluchy. Jest tak z kilku powodów bardzo ważnych powodów. 

12.02.2018

Zwalczanie kretów w ogrodzie - jak pozbyć się problemu kretów ?

Zwalczanie kretów w ogrodznie oraz metody zwalczania kretów. Czym jest kret Europejski, jak wygląda, co je i gdzie żyje kret ? Ciekawostki na temat kretów oraz skuteczne metody zwalczania kretów takie jak siatki na krety, metody odstraszania kretów, żywołapki na krety. 

11.01.2018

Zwalczanie szerszeni - Jak się pozbyć szerszeni?

Gniazdo szerszeni w domu? - Usuwanie i zwalczanie gniazd szerszeni, czyli jak się pozbyć szerszeni. Czym są szerszenie i jak odstraszyć szerszenie, czym różni się szerszeń a osa. Szerszeń Europejski - występowanie, wygląd, rozwój, zagrożenia oraz sposoby na szerszenie. Firma Insektpol.

27.07.2017

Gazowanie domu

Szkodniki drewna to częsty problem w domach. O ich pojawieniu się mogą świadczyć otwory w drewnie lub wydobywające się z drewnianych belek dźwięki przypominające kołatanie. Co zrobić jeśli spotkamy się z tego typu problemem? Co zrobić jeśli mamy szkodniki drewna ? jak wytępić szkodniki drewna, jak się pozbyć szkodników drewna, jak wyplenić szkodniki drewna? Jak zwalczać szkodniki drewna? Istnieje wiele metod zwalczania szkodników drewna w domach. Jedną z nich jest gazowanie domu.