Walka z wilgocią - osuszanie

osuszanie ścian budynków, osuszanie wilgoci, osuszanie

 

Jednym z żywiołów ziemi jest woda. Jest ona niezbędna w życiu, bo przecież nikt nie wyobraża sobie jakby ono wyglądało gdyby jej zabrakło. Wodę spotykamy wszędzie – zarówno w czystej postaci jak i też w wielu pokarmach, owocach. Niestety też są sytuacje w których występuje ona w nadmiernej ilości i powoduje wiele niebezpiecznych skutków jak na przykład w budownictwie gdzie jej nadmiar wpływa zarówno na zdrowie użytkowników pomieszczeń, na konstrukcję budowli jak i tez na kieszeń zarządcy podczas okresu ogrzewania.

 

GŁÓWNY WRÓG MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH? WILGOĆ


Woda mimo tego, że jest nam niezbędna do życia to swoją obecnością potrafi wywołać wiele szkód, a przede wszystkim w budownictwie. Jej nadmiar powoduje niszczenie materiałów budowlanych, konstrukcji budynku jak i też doprowadza do uszkodzenia bilansu energetycznego budynku.
Najbardziej jej negatywny wpływ widać przy materiach porowatych jak na przykład cegła. Pory powodują odpowiednią izolację cieplną, jednak w momencie gdy zostaną one wypełnione wodą zmniejsza się izolacja i cegła traci swoje właściwości. Badania wykazały, że wilgoć na poziomie 4% już zmniejsza ochronę cieplną aż o połowę.

 

Negatywne skutki działania wody na budynki jak i konstrukcje budowlane.

Skutki fizyczne – termiczne, higroskopijne oraz statyczne:

 

Skutki chemiczne – zanieczyszczenia, skażenia, zniszczenia z reakcją z solą:

 

Skutki biologiczne:

 

METODY OSUSZANIA POMIESZCZEŃ I CAŁYCH BUDYNKÓW


Istnieje kilka bezinwazyjnych metod osuszania pomieszczeń i w swoim zakresie usług oferuje je firma INSEKTPOL. Jako lider na rynku w dziedzinę różnego rodzaju dezynfekcji i zapobiegania chorobom oferujemy osuszanie ścian przy pomocy specjalnego sprzętu, jakim są wysokiej klasy osuszacze kondensacyjne. Ich praca polega na ściąganiu wilgoci do specjalnego pojemnika, co zapobiega jej powrotowi po wysuszeniu. Jest to metoda bardzo skuteczna utrzymująca bardzo długi efekt w osuszanych budynkach.

Kolejną wykorzystywaną przez nas technika osuszania pomieszczeń jest zastosowanie osuszaczy mikrofalowych. Jest to metoda, która nie tylko osusza ściany, ale również w dużej mierze likwiduje pleśń i grzyby powstałe w wyniku wilgoci. Jest ona najczęściej wykorzystywana podczas osuszania piwnic czy też budynków zabytkowych, czyli przede wszystkim bardzo zawilgoconych pomieszczeniach.
 
Działanie osuszacza mikrofalowego polega na tworzeniu specjalnego pola elektromagnetycznego, w którym wywoływany jest ruch cząsteczek wody. W skutek takiego ruchu powstaje zjawisko tarcia podnoszące temperaturę osuszanej ściany czy też muru. Podczas działania urządzenia mikrofale jednocześnie skutecznie niszczą bakterie, grzyby i pleśń jak i inne życie biologiczne powstałe w wyniku zbyt dużej wilgoci.

Artykuły

11.10.2018

Świerzbowce drążące - czym są i jakie zagrożenie stanowią

Świerzbowce drążące są pasożytami zewnętrznymi ptaków i ssaków. Występują przede wszystkim na skórze głowy. Zasięg występowania większości świerzbowców jest podobny do zasięgu ich żywicieli.

02.08.2018

Pluskwy domowe - czym są, skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pluskwy domowe są pasożytami żywiącymi się ludzką krwią. Ze względu na swoją dietę są one owadami wyjątkowo uciążliwymi dla człowieka. Profesjonalne metody zwalczania pluskiew polegają głównie na oprysku przeprowadzanym za pomocą substancji chemicznych.

02.08.2018

Dzier włochaty - szkodnik z rodziny biegaczowatych

Czasami zwłaszcza jesienią zauważamy, że mamy czarne chrząszcze w domu lub czarne chrząszcze w mieszkaniu. W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się co to za czarny chrząszcz w domu naszym? Co to za czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym? Kim jest ten czarny robak w domu? Co to za czarny robak w mieszkaniu? Gatunków chrząszczy jest wiele bardzo jednak możliwym jest, ze ten czarny chrząszcz w domu naszym lub czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym to dzier włochaty.

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?