Dezynfekcja - ozonowanie

ozon, ozonowanie, usuwanie nieprzyjemnych zapachów

 

Czym jest ozonowanie?


Ozon jest stosowany w wielu dziedzinach naszego życia. Można zauważyć go w pracy stomatologów, ale również podczas tak zwanej dezynfekcji penetrującej. Polega to na tym, że ozonuje się wiele obiektów, hal czy też elementów, które wytwarzają nieprzyjemne zapachy. Cząsteczka chemiczna ozonu jest niepalna i nietrwała oraz bardzo lato rozpuszcza się w wodzie. Jest w kolarze błękitnym. Bardzo ważne jest, że ozon nie zostawia żadnych śladów.


Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych


Ozonowanie jest bardzo dobrą metodą bakteriobójczą. Nie stosuje się tu żadnych związków chemicznych a jedynie sam ozon w stężeniu około 13µg/dm3. Doskonale sprawdza się w halach przemysłowych, ale również rozpoczęto jego stosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych.

W wyniku wyładowań atmosferycznych w atmosferze powstaje ozon. Przede wszystkim podczas burz. Ozon jest jednym z najlepszych znanych utleniaczy.

Efektem zastosowania ozonu przy dezynfekcji mieszkań jak i innych pomieszczeń jest świeży zapach jak i dużo lepsze samopoczucie. Każda osoba może to zauważyć zaraz po burzy, gdy mówimy, że powietrze jest lepsze i każdy odrazu lepiej się czuje. Jest to efekt powstania tak zwanego aktywnego tlenu.

Poza wyładowaniami atmosferycznymi ozon powstaje w wyniku produkcji przez specjalne generatory. Generatory te używane są podczas zwalczania pleśni czy też grzybów. W ten prosty sposób można się jej pozbyć z zawilgoconych pomieszczeń. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla alergików, ponieważ ozon doskonale niszczy wszelkiego rodzaju alergeny w pomieszczeniach.

 

Pozytywne efekty stosowania ozonu


Największym pozytywnym efektem ozonowania jest niezwykle czyste powietrze, w którym nie ma wirusów czy też jakichkolwiek szkodliwych bakterii. Po ozonowaniu możemy mieć pewność, że nie trujemy ani siebie ani nikogo innego. Przebywanie w pomieszczeniu po ozonowaniu jest bardzo bezpieczne i do tego bardzo polecane. Jest to pomieszczenie pozbawione wszelkiego rodzaju grzybów, roztoczy czy też bakterii.

Ozonowanie jest bardzo mocnym środkiem bakteriobójczym. Udowodniono, że jest ono skuteczniejsze niż na przykład chlorowanie pomieszczeń. Dodatkowo bardzo ważne jest to, że wystarczy kilka minut ozonowania, aby osiągnąć duże efekty tej metody. Dużym plusem również jest to, że ozonowanie jest metodą ekologiczną i bardzo bezpieczną dla zdrowia człowieka.

Ozonowanie przy pomocy specjalnych generatorów powinno być wykonywane przez wyspecjalizowane firmy, ponieważ nieumiejętne użycie generatora może wywołać zbyt duże stężenie ozonu w pomieszczeniu, co w efekcie może być szkodliwe.  

 

Technologia wyładowań koronowych


Technologia wyładowań koronowych jest nową technologią zastosowania ozonu przez firmę INSEKTPOL. Przeznaczona on jest przede wszystkim do niwelowania przykrych zapachów oraz do dezynfekcji pomieszczeń jak i do odgrzybiania.  

Skutki technologii wyładowań koronowych INSEKTPOL

 

Dezynfekcja, zapobieganie skażeniom


Deakaryzacja grzybów i pleśni

 

Ozon jest gazem

 

Ozon jest trujący przy zbyt dużym stężeniu


Lider w ozonowaniu obiektów większych

Artykuły

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?

07.05.2018

Skuteczne metody zwalczania roztoczy - Allergoff Pro

Miejscami w których ilość alergenów roztoczy jest szczególnie wysoka są przedszkola. Istnieje wiele przyczyn dla których tak się dzieje. Wewnątrz pomieszczeń odchody roztoczy i inne alergeny znajdują się głównie w kurzu w związku z czym podejmowane są działania mające na celu zmniejszenie jego ilości.

26.03.2018

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz, zagrożenia ziwązane z ich bytowaniem, jakie straty powodują gryzonie oraz jak sie pozbyć i zabezpieczyć gospodarstwa rolne i wytwórnie pasz przed gryzoniami.

26.02.2018

Szkodniki w sklepie - jak się pozbyć? Karaluchy, muchy, mrówki i myszy w sklepie.

Sklepy spożywcze są idealnymi miejscami dla różnych gatunków szkodników takich  jak myszy, mrówki, muchy czy też karaluchy. Jest tak z kilku powodów bardzo ważnych powodów.