Dezynfekcja - ozonowanie

 

Czym jest ozonowanie?
Ozon jest stosowany w wielu dziedzinach naszego życia. Można zauważyć go w pracy stomatologów, ale również podczas tak zwanej dezynfekcji penetrującej. Polega to na tym, że ozonuje się wiele obiektów, hal czy też elementów, które wytwarzają nieprzyjemne zapachy. Cząsteczka chemiczna ozonu jest niepalna i nietrwała oraz bardzo lato rozpuszcza się w wodzie. Jest w kolarze błękitnym. Bardzo ważne jest, że ozon nie zostawia żadnych śladów.


Dezynfekcja pomieszczeń mieszkalnych
Ozonowanie jest bardzo dobrą metodą bakteriobójczą. Nie stosuje się tu żadnych związków chemicznych a jedynie sam ozon w stężeniu około 13µg/dm3. Doskonale sprawdza się w halach przemysłowych, ale również rozpoczęto jego stosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych.

W wyniku wyładowań atmosferycznych w atmosferze powstaje ozon. Przede wszystkim podczas burz. Ozon jest jednym z najlepszych znanych utleniaczy.

Efektem zastosowania ozonu przy dezynfekcji mieszkań jak i innych pomieszczeń jest świeży zapach jak i dużo lepsze samopoczucie. Każda osoba może to zauważyć zaraz po burzy, gdy mówimy, że powietrze jest lepsze i każdy odrazu lepiej się czuje. Jest to efekt powstania tak zwanego aktywnego tlenu.

Poza wyładowaniami atmosferycznymi ozon powstaje w wyniku produkcji przez specjalne generatory. Generatory te używane są podczas zwalczania pleśni czy też grzybów. W ten prosty sposób można się jej pozbyć z zawilgoconych pomieszczeń. Jest to również doskonałe rozwiązanie dla alergików, ponieważ ozon doskonale niszczy wszelkiego rodzaju alergeny w pomieszczeniach.

 

Pozytywne efekty stosowania ozonu
Największym pozytywnym efektem ozonowania jest niezwykle czyste powietrze, w którym nie ma wirusów czy też jakichkolwiek szkodliwych bakterii. Po ozonowaniu możemy mieć pewność, że nie trujemy ani siebie ani nikogo innego. Przebywanie w pomieszczeniu po ozonowaniu jest bardzo bezpieczne i do tego bardzo polecane. Jest to pomieszczenie pozbawione wszelkiego rodzaju grzybów, roztoczy czy też bakterii.

Ozonowanie jest bardzo mocnym środkiem bakteriobójczym. Udowodniono, że jest ono skuteczniejsze niż na przykład chlorowanie pomieszczeń. Dodatkowo bardzo ważne jest to, że wystarczy kilka minut ozonowania, aby osiągnąć duże efekty tej metody. Dużym plusem również jest to, że ozonowanie jest metodą ekologiczną i bardzo bezpieczną dla zdrowia człowieka.

Ozonowanie przy pomocy specjalnych generatorów powinno być wykonywane przez wyspecjalizowane firmy, ponieważ nieumiejętne użycie generatora może wywołać zbyt duże stężenie ozonu w pomieszczeniu, co w efekcie może być szkodliwe.  

 

Technologia wyładowań koronowych
Technologia wyładowań koronowych jest nową technologią zastosowania ozonu przez firmę INSEKTPOL. Przeznaczona on jest przede wszystkim do niwelowania przykrych zapachów oraz do dezynfekcji pomieszczeń jak i do odgrzybiania.  

Skutki technologii wyładowań koronowych INSEKTPOL

 

Dezynfekcja, zapobieganie skażeniom


Deakaryzacja grzybów i pleśni

 

Ozon jest gazem

 

Ozon jest trujący przy zbyt dużym stężeniu


Lider w ozonowaniu obiektów większych

Artykuły

11.01.2018

Zwalczanie szerszeni - Jak się pozbyć szerszeni?

Gniazdo szerszeni w domu? - Usuwanie i zwalczanie gniazd szerszeni, czyli jak się pozbyć szerszeni. Czym są szerszenie i jak odstraszyć szerszenie, czym różni się szerszeń a osa. Szerszeń Europejski - występowanie, wygląd, rozwój, zagrożenia oraz sposoby na szerszenie. Firma Insektpol.

27.07.2017

Gazowanie domu

Szkodniki drewna to częsty problem w domach. O ich pojawieniu się mogą świadczyć otwory w drewnie lub wydobywające się z drewnianych belek dźwięki przypominające kołatanie. Co zrobić jeśli spotkamy się z tego typu problemem? Co zrobić jeśli mamy szkodniki drewna ? jak wytępić szkodniki drewna, jak się pozbyć szkodników drewna, jak wyplenić szkodniki drewna? Jak zwalczać szkodniki drewna? Istnieje wiele metod zwalczania szkodników drewna w domach. Jedną z nich jest gazowanie domu.

22.06.2017

Omacnica Spichrzanka

Omacnica Spichrzanka to jeden z popularniejszych moli spożywczych z rodziny omacnicowatych. Owady te liczą około dziesieciu tysięcy ze swojego gatunku, lecz w polsce występuje ich tylko 90. W dalszej części artykułu będzie można się dowiedziec gdzie wysętuję, jak wygląda, jakie szkody może powodować oraz jak zwalczać omacnice spichrzanke.

07.06.2017

Monitoring owadów i gryzoni

Monitoring owadów i gryzoni to część programu zwalczania szkodników, który zostaje opracowany i wdrożony przez firmę zwalczającą szkodniki.