Roztocze kurzu domowego

roztocze kurzu domowego, zwalczanie roztoczy

 

Roztocze kurzu domowego - Budowa pasożyta

Występuje on w niewielkich rozmiarach, bo zaledwie osiąga od 0,1 mm do 0,5 mm, więc nie jest dostrzegany przez ludzki wzrok. W swojej budowie ma szczękoczułki, które służą mu do osiadania na ludzkim naskórku i tak też pasożytuje.

 

Roztocze kurzu domowego - Rozwój 

Rozwój pasożyta można podzielić na kilka faz. Między innymi na prelarwe, larwę, dwa etapy nimf oraz ostatnie stadium imaginalne.

Roztocze rozwija się przede wszystkim przy sprzyjającej temperaturze, jego liczebność uzależniona jest od panującej wilgotności w pomieszczeniu. Przy wysokich temperaturach roztocze bardzo szybko obumiera.

 

Miejsce pasożytowania roztocza

Przede wszystkim żyją w przedmiotach, które zapewniają im bezpieczeństwo jak i też odpowiednie warunki. Są to różnego rodzaju łóżka, meble czy też pluszowe zabawki. Roztocza kurzu domowego występują na całym świecie, a dokładniej wszędzie tam gdzie mają odpowiednie warunki do bytowania i stały dostęp do naskórka, czyli swojego pożywienia.

 

Roztocze kurzu domowego - Usuwanie roztoczy z domu

Roztocze jest odpowiedzialne za wiele groźnych chorób w tym przede wszystkim za astmę czy też reakcje alergiczne. Można się ich w prosty sposób pozbyć – tak naprawdę wystarczy mieszkać w czystości oraz zapewniać odpowiednie wietrzenie pomieszczeń, co spowoduje zmniejszenie poziomu wilgotności.

Artykuły

11.10.2018

Świerzbowce drążące - czym są i jakie zagrożenie stanowią

Świerzbowce drążące są pasożytami zewnętrznymi ptaków i ssaków. Występują przede wszystkim na skórze głowy. Zasięg występowania większości świerzbowców jest podobny do zasięgu ich żywicieli.

02.08.2018

Pluskwy domowe - czym są, skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Pluskwy domowe są pasożytami żywiącymi się ludzką krwią. Ze względu na swoją dietę są one owadami wyjątkowo uciążliwymi dla człowieka. Profesjonalne metody zwalczania pluskiew polegają głównie na oprysku przeprowadzanym za pomocą substancji chemicznych.

02.08.2018

Dzier włochaty - szkodnik z rodziny biegaczowatych

Czasami zwłaszcza jesienią zauważamy, że mamy czarne chrząszcze w domu lub czarne chrząszcze w mieszkaniu. W takiej sytuacji zaczynamy zastanawiać się co to za czarny chrząszcz w domu naszym? Co to za czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym? Kim jest ten czarny robak w domu? Co to za czarny robak w mieszkaniu? Gatunków chrząszczy jest wiele bardzo jednak możliwym jest, ze ten czarny chrząszcz w domu naszym lub czarny chrząszcz w mieszkaniu naszym to dzier włochaty.

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?