Roztocze kurzu domowego

roztocze kurzu domowego, zwalczanie roztoczy

 

Roztocze kurzu domowego - Budowa pasożyta

Występuje on w niewielkich rozmiarach, bo zaledwie osiąga od 0,1 mm do 0,5 mm, więc nie jest dostrzegany przez ludzki wzrok. W swojej budowie ma szczękoczułki, które służą mu do osiadania na ludzkim naskórku i tak też pasożytuje.

 

Roztocze kurzu domowego - Rozwój 

Rozwój pasożyta można podzielić na kilka faz. Między innymi na prelarwe, larwę, dwa etapy nimf oraz ostatnie stadium imaginalne.

Roztocze rozwija się przede wszystkim przy sprzyjającej temperaturze, jego liczebność uzależniona jest od panującej wilgotności w pomieszczeniu. Przy wysokich temperaturach roztocze bardzo szybko obumiera.

 

Miejsce pasożytowania roztocza

Przede wszystkim żyją w przedmiotach, które zapewniają im bezpieczeństwo jak i też odpowiednie warunki. Są to różnego rodzaju łóżka, meble czy też pluszowe zabawki. Roztocza kurzu domowego występują na całym świecie, a dokładniej wszędzie tam gdzie mają odpowiednie warunki do bytowania i stały dostęp do naskórka, czyli swojego pożywienia.

 

Roztocze kurzu domowego - Usuwanie roztoczy z domu

Roztocze jest odpowiedzialne za wiele groźnych chorób w tym przede wszystkim za astmę czy też reakcje alergiczne. Można się ich w prosty sposób pozbyć – tak naprawdę wystarczy mieszkać w czystości oraz zapewniać odpowiednie wietrzenie pomieszczeń, co spowoduje zmniejszenie poziomu wilgotności.

Artykuły

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?

07.05.2018

Skuteczne metody zwalczania roztoczy - Allergoff Pro

Miejscami w których ilość alergenów roztoczy jest szczególnie wysoka są przedszkola. Istnieje wiele przyczyn dla których tak się dzieje. Wewnątrz pomieszczeń odchody roztoczy i inne alergeny znajdują się głównie w kurzu w związku z czym podejmowane są działania mające na celu zmniejszenie jego ilości.

26.03.2018

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz, zagrożenia ziwązane z ich bytowaniem, jakie straty powodują gryzonie oraz jak sie pozbyć i zabezpieczyć gospodarstwa rolne i wytwórnie pasz przed gryzoniami.

26.02.2018

Szkodniki w sklepie - jak się pozbyć? Karaluchy, muchy, mrówki i myszy w sklepie.

Sklepy spożywcze są idealnymi miejscami dla różnych gatunków szkodników takich  jak myszy, mrówki, muchy czy też karaluchy. Jest tak z kilku powodów bardzo ważnych powodów.