Roztocze kurzu domowego

 

Budowa pasożyta

Występuje on w niewielkich rozmiarach, bo zaledwie osiąga od 0,1 mm do 0,5 mm, więc nie jest dostrzegany przez ludzki wzrok. W swojej budowie ma szczękoczułki, które służą mu do osiadania na ludzkim naskórku i tak też pasożytuje.

 

Rozwój owada

Rozwój pasożyta można podzielić na kilka faz. Między innymi na prelarwe, larwę, dwa etapy nimf oraz ostatnie stadium imaginalne.

Roztocze rozwija się przede wszystkim przy sprzyjającej temperaturze, jego liczebność uzależniona jest od panującej wilgotności w pomieszczeniu. Przy wysokich temperaturach roztocze bardzo szybko obumiera.

 

Miejsce pasożytowania roztocza

Przede wszystkim żyją w przedmiotach, które zapewniają im bezpieczeństwo jak i też odpowiednie warunki. Są to różnego rodzaju łóżka, meble czy też pluszowe zabawki. Roztocza kurzu domowego występują na całym świecie, a dokładniej wszędzie tam gdzie mają odpowiednie warunki do bytowania i stały dostęp do naskórka, czyli swojego pożywienia.

 

Usuwanie roztoczy z domu

Roztocze jest odpowiedzialne za wiele groźnych chorób w tym przede wszystkim za astmę czy też reakcje alergiczne. Można się ich w prosty sposób pozbyć – tak naprawdę wystarczy mieszkać w czystości oraz zapewniać odpowiednie wietrzenie pomieszczeń, co spowoduje zmniejszenie poziomu wilgotności.

Artykuły

11.01.2018

Zwalczanie szerszeni - Jak się pozbyć szerszeni?

Gniazdo szerszeni w domu? - Usuwanie i zwalczanie gniazd szerszeni, czyli jak się pozbyć szerszeni. Czym są szerszenie i jak odstraszyć szerszenie, czym różni się szerszeń a osa. Szerszeń Europejski - występowanie, wygląd, rozwój, zagrożenia oraz sposoby na szerszenie. Firma Insektpol.

27.07.2017

Gazowanie domu

Szkodniki drewna to częsty problem w domach. O ich pojawieniu się mogą świadczyć otwory w drewnie lub wydobywające się z drewnianych belek dźwięki przypominające kołatanie. Co zrobić jeśli spotkamy się z tego typu problemem? Co zrobić jeśli mamy szkodniki drewna ? jak wytępić szkodniki drewna, jak się pozbyć szkodników drewna, jak wyplenić szkodniki drewna? Jak zwalczać szkodniki drewna? Istnieje wiele metod zwalczania szkodników drewna w domach. Jedną z nich jest gazowanie domu.

22.06.2017

Omacnica Spichrzanka

Omacnica Spichrzanka to jeden z popularniejszych moli spożywczych z rodziny omacnicowatych. Owady te liczą około dziesieciu tysięcy ze swojego gatunku, lecz w polsce występuje ich tylko 90. W dalszej części artykułu będzie można się dowiedziec gdzie wysętuję, jak wygląda, jakie szkody może powodować oraz jak zwalczać omacnice spichrzanke.

07.06.2017

Monitoring owadów i gryzoni

Monitoring owadów i gryzoni to część programu zwalczania szkodników, który zostaje opracowany i wdrożony przez firmę zwalczającą szkodniki.