Spichlerz orzechowiec

spichlerz orzechowiec, zwalczanie spichlerza orzechowca

 

Spichlerz orzechowiec - jak wygląda

Spichlerz charakteryzuje się ciałem w kolorze rdzawobrunatnym o długości od 2 do 3 mm. Posiada także dwa podłużne wgłębienia na tułowiu i sześć ząbków na bokach. Owady te wyposażone są w czułki, a dodatkowo osobniki męskie posiadają także kolec na tylnej parze odnóży.


Spichlerz orzechowiec - Zasięg

Insekt występuje na całym świecie jednak w naszym kraju znacznie częściej widuje się spichlerza surynamskiego


Spichlerz orzechowiec - Występowanie

Ze względu na strefę klimatyczną w Polsce owady te występują w budynkach takich jak magazyny czy też różnorodne zakłady produkcyjne przetwarzające produkty roślinne. Insekt spotykany może być także w domach i mieszkaniach.


Spichlerz orzechowiec - Bytowanie

Spichlerz bytuje zazwyczaj na produktach takich jak orzechy, różnorodne nasiona roślin jak na przykład nasiona słonecznika. Preferuje on przede wszystkim produkty posiadające dużą zawartość tłuszczu.


Spichlerz orzechowiec​​​​​​​ - Rozwój

W ciągu życia samice spichlerza są w stanie złożyć około 200 jaj. Do pełnego i właściwego rozwoju potrzebna jest odpowiednia temperatura 30°C. W takich warunkach rozwój larw osiągany jest już po 15 dniach, a rozwój całego pokolenia trwa do 30 dni.  Ze względu na niskie temperatury panujące zimą w naszym kraju owad ten jest w stanie przeżyć jedynie w ogrzewanych pomieszczeniach. Spadek temperatury poniżej 20°C powoduje bowiem jego śmierć.


Spichlerz orzechowiec​​​​​​​ - Szkodliwość

Cena jaką należy zapłacić za zwalczanie tego szkodnika mówi sama za siebie. W Kanadzie w roku 1980 tępienie tego insekta wyniosło 6 milionów dolarów.

Artykuły

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?

07.05.2018

Skuteczne metody zwalczania roztoczy - Allergoff Pro

Miejscami w których ilość alergenów roztoczy jest szczególnie wysoka są przedszkola. Istnieje wiele przyczyn dla których tak się dzieje. Wewnątrz pomieszczeń odchody roztoczy i inne alergeny znajdują się głównie w kurzu w związku z czym podejmowane są działania mające na celu zmniejszenie jego ilości.

26.03.2018

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz, zagrożenia ziwązane z ich bytowaniem, jakie straty powodują gryzonie oraz jak sie pozbyć i zabezpieczyć gospodarstwa rolne i wytwórnie pasz przed gryzoniami.

26.02.2018

Szkodniki w sklepie - jak się pozbyć? Karaluchy, muchy, mrówki i myszy w sklepie.

Sklepy spożywcze są idealnymi miejscami dla różnych gatunków szkodników takich  jak myszy, mrówki, muchy czy też karaluchy. Jest tak z kilku powodów bardzo ważnych powodów.