Rybik cukrowy

O rybiku ogólnie

Rybiki cukrowe znane są ludziom jako małe robaki, które znaleźć można w łazienkach. Cechą charakterystyczną tych insektów jest aparat gębowy w typie gryzącym o długości nawet do 10 mm. Dodatkowo wyróżniają się one srebrnym ubarwieniem ciała. Owady nie posiadają skrzydeł, dlatego też nie mogą latać jednak jak można zauważyć są szybkimi biegaczami. Są bardzo zwinne i prędkie, dlatego stanowią niełatwy obiekt do złapania. Owady bytują zazwyczaj w nocy, gdyż nie preferują światła. Warto wiedzieć, że rybiki nie przenoszą chorób oraz bakterii. Niemniej jednak ich obecność nie jest przyjemna zwłaszcza, że mogą one żyć do 7 lat. Najczęściej usuwane są, więc za pomocą metod ekologicznych.

 

Bytowanie

Insekty te preferują ciepłe miejsca, stąd też stwierdzenie, że zostały one zawleczone w tropikalnego klimatu. Najczęstszymi miejscami bytowania są łazienki, kuchnie i inne pomieszczenia w domach charakteryzujących się ciepłem oraz wilgotnością. Sprawdzoną metodą ich zwalczania jest, więc osuszanie danych miejsc przez co stwarzamy niekorzystne warunki do ich bytowania i rozwoju. Owady zapewne same opuszczą dane miejsce. W przypadku  występowania ich w kuchniach najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie pokarmu. Rybiki posiadają dodatkowo naturalnych wrogów, a mianowicie pająka i skorka pospolitego.

 

Usuwanie

Znanych jest wiele metod na skuteczne wyeliminowanie rybików z domów i mieszkań. Z pewnością dbanie o czystość oraz regularne osuszanie i sprzątanie są doskonałym pomysłem. Jednak takie metody nie są zawsze w pełni zadowalające. W takich sytuacjach znacznie lepiej jest skorzystać z pomocy ekspertów w dziedzinie zwalczania insektów.  Profesjonalna ekipa oceni stan zagrożenia oraz dopasuje odpowiednie środki chemiczne.

Artykuły

22.06.2017

Omacnica Spichrzanka

Omacnica Spichrzanka to jeden z popularniejszych moli spożywczych z rodziny omacnicowatych. Owady te liczą około dziesieciu tysięcy ze swojego gatunku, lecz w polsce występuje ich tylko 90. W dalszej części artykułu będzie można się dowiedziec gdzie wysętuję, jak wygląda, jakie szkody może powodować oraz jak zwalczać omacnice spichrzanke.

07.06.2017

Monitoring owadów i gryzoni

Monitoring owadów i gryzoni to część programu zwalczania szkodników, który zostaje opracowany i wdrożony przez firmę zwalczającą szkodniki.

07.06.2017

Dezynsekcja ULV

Dezynsekcja ULV to metoda aplikacji preparatu dezynsekcyjnego.  Inaczej nazywana metodą zamgławiania "zimną kroplą".

07.06.2017

Fumigacja kontenerów

Fumigacja konteneru inaczej dezynsekcja, która gwarantuje bezpieczeństwo przeworzonych towarów w kontenerach.