Rybik cukrowy

rybik cukrowy, rybiki zwalczanie

O rybiku ogólnie

Rybiki cukrowe znane są ludziom jako małe robaki, które znaleźć można w łazienkach. Cechą charakterystyczną tych insektów jest aparat gębowy w typie gryzącym o długości nawet do 10 mm. Dodatkowo wyróżniają się one srebrnym ubarwieniem ciała. Owady nie posiadają skrzydeł, dlatego też nie mogą latać jednak jak można zauważyć są szybkimi biegaczami. Są bardzo zwinne i prędkie, dlatego stanowią niełatwy obiekt do złapania. Owady bytują zazwyczaj w nocy, gdyż nie preferują światła. Warto wiedzieć, że rybiki nie przenoszą chorób oraz bakterii. Niemniej jednak ich obecność nie jest przyjemna zwłaszcza, że mogą one żyć do 7 lat. Najczęściej usuwane są, więc za pomocą metod ekologicznych.

 

Rybik cukrowy - Bytowanie

Insekty te preferują ciepłe miejsca, stąd też stwierdzenie, że zostały one zawleczone w tropikalnego klimatu. Najczęstszymi miejscami bytowania są łazienki, kuchnie i inne pomieszczenia w domach charakteryzujących się ciepłem oraz wilgotnością. Sprawdzoną metodą ich zwalczania jest, więc osuszanie danych miejsc przez co stwarzamy niekorzystne warunki do ich bytowania i rozwoju. Owady zapewne same opuszczą dane miejsce. W przypadku  występowania ich w kuchniach najważniejsze jest odpowiednie zabezpieczenie pokarmu. Rybiki posiadają dodatkowo naturalnych wrogów, a mianowicie pająka i skorka pospolitego.

 

Rybik cukrowy - Usuwanie

Znanych jest wiele metod na skuteczne wyeliminowanie rybików z domów i mieszkań. Z pewnością dbanie o czystość oraz regularne osuszanie i sprzątanie są doskonałym pomysłem. Jednak takie metody nie są zawsze w pełni zadowalające. W takich sytuacjach znacznie lepiej jest skorzystać z pomocy ekspertów w dziedzinie zwalczania insektów.  Profesjonalna ekipa oceni stan zagrożenia oraz dopasuje odpowiednie środki chemiczne.

Artykuły

06.07.2018

Usuwanie gniaz os, zwalczanie os

Osy stanowią poważne zagrożenie dla ludzi. Dotyczy to zwłaszcza okresu letniego kiedy to owady te pojawiają się masowo w tym również w miejscach, w których często pojawiają się ludzie takich jak ogrody czy podwórka. Osy podobnie jak pszczoły, mrówki, termity i szerszenie są owadami społecznymi. Osy są dużo bardziej niebezpieczne od pszczół. Dlaczego tak jest ?

07.05.2018

Skuteczne metody zwalczania roztoczy - Allergoff Pro

Miejscami w których ilość alergenów roztoczy jest szczególnie wysoka są przedszkola. Istnieje wiele przyczyn dla których tak się dzieje. Wewnątrz pomieszczeń odchody roztoczy i inne alergeny znajdują się głównie w kurzu w związku z czym podejmowane są działania mające na celu zmniejszenie jego ilości.

26.03.2018

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz, zagrożenia ziwązane z ich bytowaniem, jakie straty powodują gryzonie oraz jak sie pozbyć i zabezpieczyć gospodarstwa rolne i wytwórnie pasz przed gryzoniami.

26.02.2018

Szkodniki w sklepie - jak się pozbyć? Karaluchy, muchy, mrówki i myszy w sklepie.

Sklepy spożywcze są idealnymi miejscami dla różnych gatunków szkodników takich  jak myszy, mrówki, muchy czy też karaluchy. Jest tak z kilku powodów bardzo ważnych powodów.