Wywilżna

Wywilżna, muszka owocowa zwalczanie

 

Budowa wywilżny

Popularnie nazywana muszka owocówka posiada bardzo małe rozmiary. W pełni dorosły osobnik osiąga co najwyżej 4 mm długości. Ubarwienie osobnika ogranicza się zazwyczaj do odcieni brązu oraz ciemniejszego koloru na odwłoku. Wywilżna octówka posiada także żółty tułów oraz paski w takim samym kolorze na odwłoku. Dodatkowo posiada ona także jedną parę skrzydeł. Poczwarka tego owada najczęściej pojawia się w miejscach, gdzie żerują larwy.

 

Wywilżna - Rozwój owada

Niewiele trzeba czasu by larwa muchówki przemieniła się w dorosłego osobnika. W ciągu zaledwie kilku tygodni pojawić może się  nawet kilkaset młodych. Pojedyncza samica jest w stanie złożyć od 400 do 500 jaj. Ich rozwój trwa zaledwie 3 dni. Same jaja charakteryzują się owalną budową oraz występowaniem 4 wyrostków. Długość jaja może osiągać do  0,6 mm.


Wywilżna - Gdzie występuje

Najczęstszymi miejscami bytowania muchówek są składowiska fermentujących owoców, a także sady owocowe. Owady te pojawiają się także przy produktach takich jak na przykład wino, konfitury czy ocet. Po zauważeniu występowania takich owadów i ich larw należy bezzwłocznie wyrzucić skażone produkty.


Wywilżna - Skuteczna walka

Najważniejszym krokiem w celu pozbycia się owadów jest pozbycie się wszelkich produktów , na których bytują. Przede wszystkim należy, więc wyrzucić wszystkie gnijące i fermentujące owoce, a także inne produkty spożywcze.  Dodatkowo składowiska odpadów czyli występujące w każdym budynku kosze na śmieci także mogą stanowić miejsce żerowania owadów, dlatego należy je wyczyścić. Dopiero później można rozpocząć proces dezynsekcji, która powinna być przeprowadzona przez profesjonalną ekipę firmy DDD .

Artykuły

07.05.2018

Skuteczne metody zwalczania roztoczy - Allergoff Pro

Miejscami w których ilość alergenów roztoczy jest szczególnie wysoka są przedszkola. Istnieje wiele przyczyn dla których tak się dzieje. Wewnątrz pomieszczeń odchody roztoczy i inne alergeny znajdują się głównie w kurzu w związku z czym podejmowane są działania mające na celu zmniejszenie jego ilości.

26.03.2018

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz

Zwalczanie gryzoni w gospodarstwach rolnych i wytwórniach pasz, zagrożenia ziwązane z ich bytowaniem, jakie straty powodują gryzonie oraz jak sie pozbyć i zabezpieczyć gospodarstwa rolne i wytwórnie pasz przed gryzoniami.

26.02.2018

Szkodniki w sklepie - jak się pozbyć? Karaluchy, muchy, mrówki i myszy w sklepie.

Sklepy spożywcze są idealnymi miejscami dla różnych gatunków szkodników takich  jak myszy, mrówki, muchy czy też karaluchy. Jest tak z kilku powodów bardzo ważnych powodów. 

12.02.2018

Zwalczanie kretów w ogrodzie - jak pozbyć się problemu kretów ?

Zwalczanie kretów w ogrodznie oraz metody zwalczania kretów. Czym jest kret Europejski, jak wygląda, co je i gdzie żyje kret ? Ciekawostki na temat kretów oraz skuteczne metody zwalczania kretów takie jak siatki na krety, metody odstraszania kretów, żywołapki na krety.